لیست سفارشات
    سبد خرید شما خالی میباشد

دیوارچینی با بلوک سیمانی سبک

دیوارچینی با بلوک سیمانی سبک

دیوارچینی با بلوک سیمانی بسیار آسان بوده و مانند دیوارچینی با مصالح بنایی می باشد. بر این اساس تمام عملیات بنایی با بلوک سیمانی، بر پایه مشخصات و ضوابط و معیارهای فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و نیز استاندارد شماره 70 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران صورت می گیرد.

1-جهت استفاده از بلوک ته بسته شهرآسا، پس از آماده سازی سطح و تراز کار با ریختن یک لایه ملات ماسه و سیمان ( حدود 250کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب) به ضخامت حداکثر 5/2 سانتیمتر بروی سطح کار، اولین رگ بلوک بصورتی که قسمت بسته بلوک به سمت بالا و سمت باز بلوک روی ملات قرار داده می شود. سپس با ملات ریزی حداکثر به ضخامت 5/1 سانتیمتر اقدام به چیدن رگ های بعدی بصورت کاملا تراز می گردد. توجه داشته باشید که درزهای قائم رجهای بالای هم، بطور یک رج درمیان باید دقیقا در یک راستا باشد.
استقرار نهايي بلوک، بايد زماني صورت گيرد که ملات هنوز شل باشد

2- در ساخت ديوارها سعي شود تا از يک جنس بلوک استفاده شود. استفاده از بلوک سبک به همراه ديگر مصالح معمولي به دليل تفاوت ضرايب انبساط باعث ناهماهنگي ديوار شده و ممکن است سبب ايجاد ترک گردد.
در صورت نياز به قطعاتي که داراي اندازه طول رندي نمي باشند، مي توان بلوک سبک را به راحتي با سنگ فرز و يا تيشه تيز به اندازه قطعه مورد نظر بريد،توجه داشته باشید در صورت استفاده از فرز گرانیت بر یا تیشه تیز برای نصف کردن، بلوک تنها از محل ضربه دونیم می شود و قسمت دیگر آن نیز قابل استفاده است.

3-در مورد اجرای کلیه مصالح بنایی، بهتر است پیش از اجرا، بلوک ها آبپاشی شوند تا آب ملات را به خود جذب نکند. بلوک سیمانی شهرآسا بدلیل جذب آب مناسب بر خلاف بلوک های هبلکس و CLC و بتن گازی نیازی به غرقاب شدن ندارد.

4-حداکثر طول آزاد دیوار جداکننده نباید از 40 برابر ضخامت دیوار (در تیغه چینی با بلوک ضخامت 10 حداکثر 4 متر و ضخامت 15 بلوک حداکثر 6 متر) و ارتفاع دیوار حداکثر 5/3 متر تجاوز کند و برای طول یا ارتفاع بیشتر باید از قوطی بعنوان وال پست استفاده گردد.

دیوارچینی با بلوک سیمانی سبک

اجرای روکار برروی دیوارهای چیده شده با بلوک های سبک شهرآسا:
دیوار اجرا شده با بلوک سبک شهرآسا، در صورتی که به طرز مناسبی اجرا و شاقولی شده باشد، می توان لایه گچ و خاک را حذف نموده و تنها یک لایه گچ سفید استفاده گردد.
جهت جلوگيري از ترک خوردن احتمالي ديوارها در محل بادبندها، بايد از توري مرغي جهت تقويت سطح استفاده شود.
جهت اجرای تاسیسات و ایجاد شیار برای عبور لوله های تاسیسات می توانید از شیار زن و یا تیشه تیز استفاده کنید. در صورت اجرای صحیح، تنها لایه بیرونی بلوک از محل ضربه شکسته شده و سایر قسمت های بلوک سالم مانده و بلوک از هم پاشیده نمی شود.

نوشته شده در تاریخ : 1397/12/06
شهرآسا

09127613799
09192773079
021-44972037
shahrasa.dc@gmail.com